تبلیغات
ورزش شادگان

اسلایدر

صفحه اصلیعناوین مطالبتماس با ماقالب سبزRSS
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
در سال 75 چند دوست جوان که سنشان به 18 سال هم نمی رسید می رفتند اهواز تا در سالن های اهواز فوتسال بازی کنند. طی مسافت طولانی با اتوبوس آن هم چند جوان کم سن و سال که ممکن بود مشکلاتی مانند عدم رضایت خانواده را در پیش روی خود داشته باشند واقعاً چیزی جز عشق و علاقه به فوتسال نمی توانست این کار را انجام دهد. این بازیکنان عبارت بودند از : قادر آلناصر سید قدرت الله هاشمی ( این نام را به خاطر داشته باشید) ، شوقی عاشوری ، رضا شاوی پور ، محمود رمضانی ، جمشید معین ، علیرضا جراح. این چند جوان خود هر کدام در باشگاه خاصی بازی می کردند و دوستی و علاقه ی به فوتسال باعث شده بود که دور هم در یک تیم جمع بشوند و فوتسال بازی کنند. در آن سال ها هم فوتسال در استان خوزستان چندان مطرح نبود و جز چند تیم در اهواز مانند مخابرات ، پرسپولیس و ... و سه چهار تا شهر دیگه در فوتسال تیم داری نمی شد . تیم مخابرات اهواز برای ان که در مسابقات کارکنان مخابرات استان و لیگ استانی مقام قهرمانی را کسب کند اقدام به استخدام ده نفر بازیکن خوب و با کیفیت کرده بود که هم در شرکت مخابرات کار می کردند و هم بازی.  در یکی از روزهای همان سال 75 تیم مخابرات از طریق یکی دروازه بانانش به نام جلیل غبیشاوی که شادگانی بود و با سید قدرت الله هاشمی دوست بود از او و دوستانش دعوت کرده بود که بیایند با تیم مخابرات بازی دوستانه ای انجام دهند. تیم شادگانی با بچه های 18 سال به پایین و بی تجربه و تیم مخابرات استان با بازیکنان بزرگسال و آب دیده ؛ مخابرات هم چون سطح تیمش بالا بود تیم شادگانی را دست کم گرفته بود.بازی انجام شد و در همان نیمه اول تیم شادگانی سه بر صفر تیم مخابرات را در هم کوبید. مخابرات که فکرش را نمی کرد در مقابل همچنین تیمی قرار گرفته به خود آمد و در نیمه ی دوم بازی را سه سه مساوی کرد و بازی با همان نتیجه پایان یافت. این اولین بازی رسمس فوتسال شادگان با یک تیم غیر شادگانی بود که با موفقیت بزرگی همراه بود. پس بچه های شادگانی باورشان چندبرابر شد که در این عرصه می توانند موفق شوند. مساوی کردن در مقابل یک تیم قدرتمند که هدفش استانی و کشوری بود یک پیروزی وموفقیت بزرگ و بی نظیری بود.

جریان این بازی تمام شد. دو هفته ی بعد مربی مخابرات که از بازی تیم شادگان به شگفت آمده بود پیشنهاد یک بازی دیگر را داد. این بار اما مخابرات تیم شادگان را دست کم نگرفته بود چون دو هفته ی قبل مزه ی ان را چشیده بود.بازی انجام شد و این بار تیم شادگانی در وقت قانونی دو بر یک تیم مخابرات را در عین تعجب شکست داد. مخابرات که نمی توانست این نتیجه را تحمل کند آنقدر وقت اضافه گرفت تا بلکه بتواند بازی را ببرد یا حداقل مساوی کند ولی این بار هم در پایان شادگان با نتیجه چهار بر سه این تیم قدرتمند را شکست داد. در همان روز و بعد از بازی مربی مخابرات هر شش بازیکن شادگان را برای عقد قرارداد و عضویت در تیم مخابرات خواستار شد. ایشان که در عین این که مربی این تیم بودند مسؤلیت امور مالی مخابرات استان را نیز برعهده داشتند. بعد از این بازی برای سفر کاری  چند روزه عازم شهرکرد شده بودند که متأسفانه در بین راه اتوبوس شان در دره می افتد و جان به جان تسلیم آفرین می کنند و به رحمت خدا می روند انشالله خدا اون متعال با رحمت واسعه اش ایشان را قرین رحمت خودش قرار دهد و قضیه ی رفتن ای شش بازیکن به تیم مخابرات با فوت مربی این تیم لغو شد.

با کسب این موفقیت بزرگ کم کم فوتسال در بین جوانان شادگانی علاقه مندانی پیدا کرد و باشگاه های مختلف نظیر شهباز ، امیدجوان ، فروغ و ... تیم های فوتسال خودشان را تشکیل دادند. و با راه افتادن دوره های مختلف فوتسالی در شادگان هم سطح کیفیت این رشته  بالا رفت و هم این که به صورت فراگیری مورد استقبال فوتبالیست ها علی الخصوص جوانان قرار گرفت. در همان سال ها دو  تیم فوتسالی خوب در شادگان خودشان را به دلیل داشتن بازیکنان خوب و با کیفیت از سایر تیم ها بالا کشیدند.  یکی تیم استقلال بود که بازیکنانی نظیر محمد دورقیان ، حمید حاجی زاده ، کامران نیک نژاد ، منصور حاجی زاده ، علی شهیدی ، محمد خانزاده ، ... در این تیم عضو بودند. و دیگری تیم کارگر بود که بازیکنان آن تیم را قادر آلناصر ، رضا شاوی پور ، مرتضی حمر ، عبدالزهراء آلناصر ( ابوفلاح ) ، فاضل عبادی ، علی قطبی شعار و ... تشکیل می دادند. که این دو تیم  یک تیم شدند و به عنوان تیم شادگان تحت عنوان تیم تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شادگان در لیگ برتر استان خوزستان در سال 80 شرکت کرد و در همان سال اول و با قدرت تمام به مقام قهرمانی لیگ برتر خوزستان رسید که این قهرمانی به عنوان نقطه عطف فوتسال شادگان شناخته می شود. این قهرمانی حاصل چند سال کار خوب مربیان و بازیکنان و دلسوخته های فوتسال شادگان بود. این قهرمانی مجوز شرکت این تیم را در دسته ی اول فوتسال کشور را به دست آورده بود که در صورت کسب مقام قهرمانی یا نایب قهرمانی دسته ی اول که دور از دسترس هم نبود مجوز شرکت در لیگ برتر فوتسال کشور را به تیم شادگانی می داد ولی متأسفانه به دلیل بی توجهی مسؤلین تمام این اگر ها و مجوزها به راحتی هرچه تمام تر از بین رفت. این تیم تا سال 86  چهار بار دیگر در لیگ برتر شرکت کرد که مقام های نایب قهرمانی یا سومی را کسب نمود. و بعد از آن در سال 89 در لیگ یک استان شرکت کرد که مقام پنجم را به دست آورد. با توجه به دوری چندین ساله از لیگ و جوان بودن و بی تجربه بودن بازیکنان و جلو بودن شهرستان های دیگر در فوتسال به دلیل کار کردن و آموزش خوب و عقب ماندن شادگان در این مقوله به دلیل بی توجهی مسؤلان امر ،  مقام خوبی بود. در سال 90 با کسب تجربه از سال پیش و با هدف قهرمانی در لیگ دسته اول نیز می خواست شرکت کند که به دلیل عدم همکاری مسؤلین این قضیه لغو شد.
فوتسال در سطح مدارس رشد و پیشرفت چشمگیری پیدا کرده و هر ساله با شور خاصی برگزار می شود. در سطح شهرستان نیز در طول سال دوره هایی برگزار می شود. 
درباره وبلاگ

شماره تماس
09163304622
-------------------
09389818032
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
جدول لیگ برتر ......... اخبار ......... اوقات لوگو

مربی کلیک کن